مقاله ام در کنفرانس معماری و انرژی

No comments exist

مقاله ام در کنفرانس “معماری و انرژی “ که در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برگزار می شد پذیرفته شد و امروز را در همایش گذراندم. تجربه خوبی بود از بودن در محیط یک کنفرانس و به عینه درک می کردم چقدر برگزار کردن یک فعالیت جمعی سخت بوده و نیاز به برنامه ریزی و هماهنگی های زیاد دارد.

مطمینم که دوستان و همکاران مدرسم در دانشکده معماری دانشگاه آزاد کاشان خصوصا خانم دکتر رضوی زاده و آقای دکتر عطایی خیلی زحمت کشیده بودند برای این فعالیت.

ناهار کنفرانس پلو سبزی با ماهی قزل آلا بود. و باز هم این سوال برای من زنده شد که چگونه باید ماهی قزل آلا را پخت که گوشتش یه اندازه کافی سرخ کرده شود و فقط پوست آن سرخ نشده باشد. ( این هم از دغدغه های ما  ) بعد از ناهار ارایه مقالات بود و من نیز مقاله ام را ارایه کردم که با لطف دوستان و سوالات جذابی همراه بود که برای خود من حاوی نکات آموزنده ای بود و از این که نوشته ام را ارایه کردم احساس رضایت کردم. این ارایه و سوالات برایم زمینه درک بهتر از جنبه های گوناگون مقاله ام بود. خصوصا سوالی که آقای مهندس محق پرسیدند که “ فکر نمی کنید راه حلی که دارید ارایه می دهید در درون همان گفتمانی است که همه مشکلات کنونی آموزش ما ناشی از آن است؟” این سوال به نظرم سوالی کلیدی و مهم است که می بایست به آن بیندیشم.

نظر ایشان این بود که مشکلات کنونی آموزش معماری ما نشات گرفته از نوع نگاهی به آموزش و اصولا به دنیا و نقش انسان در آن است و راه حلی که من ارایه می دادم در زمینه ی اصلاح ساختار قدم های ابتدایی آموزش معماری خود در قالب همان نگاه به دنیا و انسان و آموزش است. من به بسیاری سوالات مطرح شده پاسخ دادم اما در این مورد کفتم نیاز است که بیشتر بیندیشم و بعدا با ایشان صحبت کنیم در این زمینه. این پاسخ هم یکی از برکات این شرکت در کنفرانس و ارایه مقاله بود برایم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *